Anne ve Baba Olmak

Anne ve Baba Olmak

27 Aralık 2019, Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu

Günümüzde geleneksel toplum yapısının değişmesi, çalışma hayatı, eğitimin uzaması, tıbbi ve teknolojik gelişmeler ile birlikte anne olma ve baba olma durumları da dönüşüm geçirmekte.Evliliklerin kuruluşu, çiftlerin çocuk dünyaya getirmeye nasıl karar verdikleri, sonra çocuğa verilen değer bu dönüşümün yansımalarını taşıyor.

Baba Olmak

Baba Olmak

25 Ekim 2019, Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu

Ellerinden tuttuğunuzda bir daha eskisi gibi olamıyorsunuz. Bebeğinizi kucakladığınızda, hayatta hep eksikliğini hissettiğiniz bir duygunun içinde bulursunuz kendinizi. Herhalde tarifi en zor duygulardan bir tanesidir baba olma duygusunu anlatmak.
 

Size Baba Diyebilir Miyim

Size Baba Diyebilir Miyim

27 Ağustos 2017, Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu

Size Baba Diyebilir Miyim?: Yirmiden fazla, çeşitli mesleklerden ve yaşlardan erkeğin, baba olduktan sonra hissettikleri ve hayatlarındaki değişimleri anlatan bir kitap. İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Ulusalarası yüksek lisans öğrencisi Büşra Hacısalihoğlu ve Ege Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunu Tuğçe Yılmaz'ın basıma hazırladığı bir derleme. 

Umudunuzu Kaybetmeyin

Umudunuzu Kaybetmeyin

20 Mart 2017, Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu

Umut her şeyi mümkün kılan, devam etme gücünü tetikleyen, sizi ve çevrenizi pozitif bir  enerji ile koruyan bir kalkandır aslında.

Umutlarımız  var oldukça hayal kurarız. Hayal kurdukça, çabalarız, çabaladıkça başarırız.

Etkili Bir Baba Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Etkili Bir Baba Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

17 Ekim 2015, Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu

Bir ebeveyn ve çocuk arasındaki iletişim düşünülenden çok daha erken başlar. Erken beyin gelişimi üzerine araştırmalar gösteriyor ki doğduğu andan itibaren çocukla doğru iletişim kurmak  onların duygusal ve bilişsel gelişimi açısından son derece önemli.

Soğuk havalarda çocuğunuzla evde yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler

Soğuk havalarda çocuğunuzla evde yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler

12 Aralık 2014, Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu

Şehir  yaşantısında özellikle bu soğuk havalarda dış mekanda yapamayacağımız kamp eğlencesini evinizde yaşamaya ne dersiniz? Çocukların hayal dünyalarını renklendirmek ve onunla iletişiminizi kuvvetlendirmek için en eğlenceli aktivitelerden biri hiç kuşkusuz kamp!