Gönderen : S. ve Ö.

Bu yazıyı benim durumumda olan insanlara umut olabilmesi amacıyla sitenizde yayınlanması ve aynı zamanda size içten bir teşekkürlerimi sunmak için yazıyorum.

Her şey bundan yaklaşık 3 sene önce başlamıştı. Ben 1978 İstanbul, eşim 1979 İstanbul doğumlu. 2006 yılının temmuz ayında evlendik ve hemen çocuk sahibi olmak istedik.8-9 ay aradan geçtikten sonra çocuğumuz olmayınca doktora gitmeye karar verdik. Eşimde herhangi bir sorun çıkmayınca 2007 Mart ayında İzmit’te sperm tahlili yaptırdım. Sonuç o kadar kötüydü ki bir anda dünyamız kararmıştı. Azosperm çıkmıştı yani hiç sperm yok, sıfır sperm. Kocaeli’de birkaç doktor ve hastane dolaştım sorunun kaynağını bulabilmek için maalesef hiçbir sonuç alamadım. Hatta evlatlık için başvurmamı bile söyleyenler oldu. Çaresizlik içinde ne yapacağımızı şaşırmıştık ki internetten yaptığımız araştırmalarda İstanbul’a, Dr. Emre Bakırcıoğlu’na gitmeye karar verdik. Her şey bitti derken hayatımızı değiştirecek adımı da o anda atmış olduk. 2007 Haziranında Dr. Emre beyle ilk görüşmemizde bize diğer bütün doktorların söylediğinin aksine hastalığımın çözümsüz olmadığını, ilaçla tedavi edilebilen nadir erkek infertilitesi olduğunu, gerekli olan tek şeyin sabır olduğunu söylediğinde inanın hayata yeniden dönmüş gibi hissettim kendimi. Yani bir doktorun yaklaşım açısının ne denli önemli olduğunu burada özellikle belirtmek istiyorum. Dr. Emre Bey tedavi boyunca her aşamada bizi çok net bir şekilde bilgilendirdi, sorularımızı hiç cevapsız bırakmadı. Sonuç ne olursa olsun insanın içindeki umut bittiği zaman baştan kaybedilmiş oluyor. İşte Dr. Emre bey bize ilk olarak bu umudu vermişti.

Hastalığımın tam adı HİPOGONADOTROPİK HİPOGONADİZM idi. Hemen kan testi yaptırdım. Total testesteron, fsh ve lh sıfıra yakındı, sperm zaten sıfır. Hemen ilaç tedavisine başladık. Pregnyl ve puregon kullandım uzun bir süre, bir sene boyunca 7 kere sperm testi yaptırdım hepsinde sonuç aynı yani sıfırdı fakat hormon değerlerimde gelişme vardı. Emre bey her zaman sabırlı olmam gerektiğini hatırlattı bana ve inanılmaz güven verdi.

Ve 2008 Temmuz günü yaptırdığım 8. testimde yani tedaviye başladığımın 10. ayı ilk canlı sperm çıkışı (80 bin) oldu. O gün benim ikinci doğum günümdü. Tarifi imkansız duygular yaşıyorduk eşimle. İlaçları sabırla kullanmaya devam ettik Emre beyin tavsiyeleriyle. Değerlerim aydan aya artmaya başladı ve ocak 2009’da 5 milyonun üzerine çıktı. Tabi eşim ve ben sabırsızlanıyorduk çocuk sahibi olabilmek için. Emre bey ısrarla biraz daha beklememi sayının daha da artacağını ve normal yolla hamilelik beklediğini söylemesine rağmen bekleyemedik ve şubat 2009’da negatif bir tüp bebek, mart 2009’da negatif bir aşılama geçirdik. Bu arada son aşılamada değerlerim 100 milyonu geçmişti bile.Nihayetinde bir ay sonra nisan 2009’da eşim normal yoldan hamile kaldı. Dünyalar bizim olmuştu. Eşimin hamileliği boyunca ilaçlarımı kullanmaya devam ettim.

Sonunda Allahın izniyle sonrada sizin sayenizde tedaviye başladıktan 2,5 sene sonra 13 OCAK 2009’da minik bebeğimizi kucağımıza aldık. Adını da sizi hiç unutmamak için EMRE koyduk. Emre bey size buradan ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizinle tanışmış olmasaydık şuanda hangi durumlarda olurduk hiç kestiremiyorum bile. Hayatımızın en zor anlarında yardımlarınızla bize umut oldunuz. Eşim ve ben tekrar tekrar teşekkür ederiz size. Son olarak buradan benim durumumda olan hastalara seslenmek istiyorum.”UMUDUNUZU HİÇBİR ZAMAN KAYBETMEYİN VE SABIRLI OLUN”

Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu
Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu

Türkiye'de özellikle erkek üreme sağlığı üzerinde uzmanlaşmış Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu.

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız