Gönderen : M. ve H.

Bizim hikayemiz biraz uzun, ama bu meşakkatli yolda hayal kırıklığı yaşayan arkadaşlara bir umut olması dileğiyle bu yazıyı yazıyorum.

Evlendikten sonra 1,5 yıl geçmişti. Maalesef çocuğumuz olmuyordu. Her ikimizde doktora gitmeye karar verdik. Doktor kontrollerinden sonra anladık ki sorun bendeymiş, Azospermi ? bana konulan tam teşhis Hipogonadotropik Hipogonadizm, ilk önce endokrinoloji doktorlarına gittim fakat sonuç almadık. Bulunduğumuz ilde erkek infertilitesi konusunda uzman bir doktora gittik. Doktorla görüşmemizden sonra uzun süren bir ilaç (yaklaşık 2 yıl) tedavisine başladık. Sonuçta sperm çıkışı olmuyordu ve TESE ameliyatına girdim. Sperm bulundu denildi ve tüp bebek uygulamasına geçildi. Ama transfer sonrası gebelik gerçekleşmedi. Doktorumuzla görüştük ve bize ilaçları değiştirtti, yaklaşık 6 ay sonra tekrar TESE ameliyatına aldı. Ameliyat sonrası sperm bulunamamıştı, işte asıl o an dünya başıma yıkılmıştı. Doktorumuzla görüşmeye gittik bundan sonra neler yapabiliriz diye az da olsa bir umut taşıyorduk. Daha önceden bize umut dağıtan doktorumuz gitmiş yerine yıkılmış dünyamızı harbeye çeviren bir başkası gelmişti. Benim doktorlara olan güvenim o gün tamamen yok olmuştu.

Hikayemizin 2. Bölümü bundan sonra başladı. Eşim beni yaklaşık bir ayda zor toparlayabildi, bana ilk araştırmalarımızda birde İstanbul’da bir hoca vardı birde ona gidelim mi dedi. Ben hiç gitme taraftarı değildim. Her şeyin bittiğine inanmıştım. Ama eşimin ısrarları sonucu İstanbul’u aradım, durumumuzu anlattım. İşte Bizim Dr. Emre Bakırcıoğlu ile olan tanışmamız böyle oldu. Ertesi gün eşimle apar topar İstanbul’a geldik. İstanbul da bizi sevecen, güler yüzlü, pozitif, enerjik bir insan karşıladı. Konulan teşhisi, kullandığımız ilaçları, bitkisel takviyeleri, baştan itibaren tüm hikayemizi kendisine anlattık. Pozitif tavrıyla bizim o yıkık dünyamızı, viraneye dönen dünyamızı tamir edeceğine bizi inandırdı. Gönül dünyamızda dahi sönmüş olan çocuk hayalini yeniden yeşertti. Yaklaşık 9-10 aylık ilaç tedavisi sonrası her ay sonunda tahlil verdik, sonuçları hocama mail attık, sonuçlar olumsuz gelmesine rağmen Emre hoca ısrarla beni motive etti, asla pes etmemem müsaade etmedi. 12. Ayın sonunda ilaç tedavisini bitirdik ve hocamın yönlendirmesiyle tekrar mikro TESE ameliyatına karar verdik. Dr. Emre Bey bizim geçmişte yaşadığımız o kötü anılardan etkilenmememiz için sürekli bize telkinlerde bulunarak moral-motivasyon yönünden yıkılmamıza izin vermedi. Eşimin kontrollerini de yaptırdıktan sonra gerekli takvim ayarlamasını yaptık. Nisan 2018 tarihinde mikro TESE ameliyatı oldum.

Hocamızın dediği gibi her şey çok güzeldi. Aynı gün eşimde de gerekli işlemler yapılarak Dr. Süleyman Bey nezaretinde tüp bebek tedavisine başladık. Öncelikle Allah’ın taktiri, sonra Emre hocanın yoğun motivasyonu ve yönlendirmeleri sonucunda bir kız, bir erkek 2 çocuğumuz dünyaya geldi. Bizim dünyamızı yeniden aydınlatan bu güzel insanı bir ömür boyu unutmamak için oğlumuza Emre ismini verdik. Ailecek bu güzel insana ve ekibine sonsuz teşekkür ediyoruz. İyi ki karşımıza çıktın Dr. Emre BAKIRCIOĞLU, dualarımız her an seninle…

Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu
Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu

Türkiye'de özellikle erkek üreme sağlığı üzerinde uzmanlaşmış Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Emre Bakırcıoğlu.

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız